Жовтень 2013

Методи випробування машин і механізмів

Фільм знайомить із методами випробування машин і механізмів. Як приклад наводиться комплексне випробування станка із програмним керуванням. Розглянуто різні типи датчиків, принципи їх роботи і застосування.

Асинхронізовані турбогенератори

Характерною особливістю розвитку сучасних енергосистем є підвищення класу повітряних та кабельних ліній електропередач. Постійно збільшується їх протяжність та розгалуженість. Як наслідок збільшується зарядна ємність і загострюються проблеми стійкості роботи енергоблоку.

Ліпіди

Ліпіди, або іншим словом — жири, визначають структуру та біоенергетику клітин живих організмів. Із фільму ви дізнаєтеся про різницю між простими і складними ліпідами, про їх будову і властивості, про виробництво рослинних жирів, склад та промислове виробництво мила і маргарину.

Виробництво азоту, аміаку та азотної кислоти

Виявивши азот, вчені попервах вважали його «позбавленим життя». Лише згодом було відкрито ту роль, яку він відіграє у живій природі. У фільмі розглянуто будову, хімічні властивості та промислове виробництво трьох речовин — азоту, аміаку та азотної кислоти.