Навчальна телестудія

Двигуни внутрішнього згорання

У фільмі висвітлено теми про крутні коливання колінчастого валу та застосування вальниць при конструюванні двигунів внутрішнього згорання. Ви дізнаєтеся, як розраховуються крутні коливання, проводиться експериментальна перевірка розрахунків і виявляються умови виникнення поломок валів.

Однопотокові гідромеханічні передачі

У сучасних автобусах функцію перемикання швидкості бере на себе автоматика. Це стало можливим завдяки застосуванню гідродинамічної передачі. Фільм розповідає про будову та особливості роботи цього механізму.

Шляхи отримання металевих порошків

Фільм розповідає про механічні та фізико-хімічні методи отримання металевого порошку для порошкової металургії. Демонструються робота кульового обертового млина, вихрового і струминного млина, отримання порошку шляхом розпилення розплавленого металу за допомогою газу і води.

Автоматичні системи управління конверторним процесом

Конверторне виробництво, відзначаючись низькою вартістю, великою продуктивністю та високою якістю сталі, триває малий проміжок часу. За 20--30 хвилин необхідно отримати і обробити велику кількість інформації. В цьому допомагають автоматичні системи управління.

Різновиди типових деталей

Ми живемо в еру машин. Їх багато, різних по призначенню, конструкції, розмірам. Однак всі розподіляються на дві основні групи — двигуни і знаряддя. А в будь-якому механізмі цих машин ми зустрінемо однотипні деталі.

Методи випробування машин і механізмів

Фільм знайомить із методами випробування машин і механізмів. Як приклад наводиться комплексне випробування станка із програмним керуванням. Розглянуто різні типи датчиків, принципи їх роботи і застосування.

Асинхронізовані турбогенератори

Характерною особливістю розвитку сучасних енергосистем є підвищення класу повітряних та кабельних ліній електропередач. Постійно збільшується їх протяжність та розгалуженість. Як наслідок збільшується зарядна ємність і загострюються проблеми стійкості роботи енергоблоку.

Ліпіди

Ліпіди, або іншим словом — жири, визначають структуру та біоенергетику клітин живих організмів. Із фільму ви дізнаєтеся про різницю між простими і складними ліпідами, про їх будову і властивості, про виробництво рослинних жирів, склад та промислове виробництво мила і маргарину.

Виробництво азоту, аміаку та азотної кислоти

Виявивши азот, вчені попервах вважали його «позбавленим життя». Лише згодом було відкрито ту роль, яку він відіграє у живій природі. У фільмі розглянуто будову, хімічні властивості та промислове виробництво трьох речовин — азоту, аміаку та азотної кислоти.

Сторінки